Darmowa dostawa od 200zł

Ziołowa inhalacja według dr Dhananji

Spis treści

Naturalne sposoby na dolegliwości towarzyszące infekcjom, których występowanie jesienią wzrasta, to coś, co pomoże stanąć szybko na nogi. Jedną z takich uciążliwych dolegliwości jest katar, zatkane zatoki, ból gardła. I tu z pomocą przychodzi ajurwedyjska ziołowa metoda inhalacji. Dr Dhananji, z którą współpracujemy, zaleca mieszankę ziołową, którą bez problemu skomponujesz w oparciu o produkty, które znajdziesz w dobrze zaopatrzonych sklepach spożywczych.

Jeśli więc szukasz sposób na ukojenie przy zapaleniu zatok, czy gardła, to przygotuj inhalację z czterech składników (nie licząc wody). Wysoka temperatura wody w połączeniu z właściwościami ziół, skutecznie pomogą ci zwalczyć wirusy w zatokach, gardle i układzie oddechowym.

Do garnka z wodą wsyp:

  • dwie garście liści kafiru
  • garść nasion kolendry
  • laskę cynamonu
  • łyżkę świeżego imbiru – posiekanego

Całość doprowadzić do wrzenia i na wolnym ogniu, gotować 3-5 minut. Garnek najlepiej przykryć pokrywką. Teraz czas na inhalację. Usiądź w wygodnej pozycji, tak, aby było to też dla ciebie bezpieczne. Garnek ustaw nieco niżej, może być na podłodze. Nakryj głowę ręcznikiem i pochyl się nad garnkiem, po czym delikatnie podnieś pokrywkę. Uważaj, żeby się nie poparzyć. Wdychaj parę przez 15-20 minut.

To wszystko 🙂 Zdrowia

Udostępnij ten wpis:

Autor

Natalia
Natalia
Od kilku lat współtworzę MOMA Ayurveda. Poszerzam swoją wiedzę o naturalnych sposobach powrotu do wewnętrznej równowagi w duchu ajurwedy i dzielę się nią z Wami. Praca z treścią, merytoryka – to mój główny zakres kompetencji. Prywatnie – mama dwójki dzieci. Dobra książka i szydełko – to to, co pozwala mi złapać oddech. Jak tylko pozwala czas, to szukam wytchnienia w górach i ukojenia w morskich falach.
Inne polecane wpisy