Darmowa dostawa od 200zł
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
Search

Konstytucja Pitta

Ten fragment zaczerpnięty z Sanskrytu zawiera listę głównych cech doszy Pitta, dając tym samym klucz do zrozumienia, czym jest prakriti (konstytucja) typu Pitta.

Gdy w naszym ciele dominuje dosza Pitta, wspomniane cechy manifestują się w naszych emocjach, umyśle oraz budowie ciała. Możesz znaleźć je w swoich słabościach, jak i w swoich
mocnych stronach.

Pitta wstęp

Cecha oleista

Cecha oleista pokazuje się pod postacią miękkiej skóry, jednak w przypadku
jej nadmiaru możemy doświadczyć przetłuszczającej się skóry lub trądziku. Zbyt duża ilość cechy oleistej może przejawiać się tendencjami do oszustwa, do “ślizgania” się między prawdą a fałszem, do manipulowania sytuacjami na swoją korzyść.

Cecha gorąca

Cecha gorąca może przejawiać się jako ciepła, rumiana cera, ciepła temperatura ciała, mocny metabolizm i apetyt. W nadmiarze jednak pojawia się w formie wrzodów, zgagi i emocjonalnej wybuchowości.

Cecha ostra

Cecha ostra może manifestować się poprzez bystry intelekt. W nadmiarze – jako cięty język.

Cecha lekkości

Cecha lekkości manifestuje się w szczupłej budowie ciała lub poprzez odczuwanie zawrotów głowy jeśli pominie się posiłek.

Cecha płynna

Cecha płynna pokazuje się jako nadmierna potliwość. Jeśli połączy się z cechą gorącą, może powodować nadkwasotę w żołądku.

Cecha rozprzestrzeniania się

Cecha rozprzestrzeniania się może manifestować poprzez szerzenie się Twoich wpływów, nazwiska lub opinii wśród otoczenia. Jeśli jest jej za dużo – może przejawić się jako rozprzestrzeniająca się wysypka na ciele.

Cecha intensywnego zapachu

Cecha intensywnego zapachu przejawia się jako silny zapach potu i ciała.

Najważniejsze informacje