Darmowa dostawa od 200zł
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
Search

Konstytucja Vata

Główne cechy doszy Vata to: suchość, lekkość, chłód, szorstkość, subtelność i ruchliwość. Jeśli naszą konstytucją urodzeniową jest Vata, te cechy mocno wpływają na naszą mentalną, emocjonalną i fizyczną naturę.


W nadmiarze, cechy sucha i szorstka mogą manifestować się w postaci suchej cery, spierzchniętych ust, suchych i łamliwych włosów oraz łamliwych paznokci i kości, jak również poprzez zaparcia lub uczucie emocjonalnego “wyschnięcia”.

VATA wstęp

Cecha lekkości

Cecha lekkości może przejawiać się poprzez bardzo szczupłą (często kościstą) budowę ciała, natomiast jej nadmiar poznajemy po niedowadze, utracie mięśni, lekkiej masie kostnej, bezsenności, poczuciu niepokoju i nieprzytomnym umyśle.

Cecha ruchliwości

Cecha ruchliwości może manifestować się poprzez umiejętność wykonywania wielu czynności na raz, lub, w nadmiarze, poprzez brak uważności, niecierpliwość, drżenie i nerwowość. Może przejawiać się pod postacią skrajności – bycie bardzo wysokim lub bardzo niskim, drastyczne zmiany wagi w różnych momentach w życiu.

Cecha subtelności

Cecha subtelności przejawia się poprzez bycie introwertykiem, kreatywnym oraz posiadanie bogatej wyobraźni.

Cecha zimna

Cecha zimna doszy Vata może prowadzić do odczuwania zimna szybciej niż inni wokół nas, posiadania zimnych dłoni i stóp oraz silnej potrzeby ciepła.

Najważniejsze informacje