Darmowa dostawa od 200zł
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
Search

Najczęściej zadawane pytania

Spirulina & zioła

Spirulina to niebiesko-zielona alga. Nasza spirulina rośnie w ekologicznych warunkach, bez użycia pestycydów, herbicydów i innych szkodliwych dla zdrowia i środowiska środków. W naturalny sposób oczyszcza organizm z toksyn i odkwasza go. Jednocześnie odżywia i przyspiesza powrót do zdrowia. Spirulina zwiększa sprawność układu immunologicznego, wzmacnia serce, redukuje poziom złego cholesterolu. Alga zawiera komplet 18 aminokwasów, witaminy B12, B1, B2, B3, B6, D, E, K i beta-karoteny, cenny kwas tłuszczowy – Gamma Linolenowy (Omega-3), minerały, magnez, żelazo, potas, sód, fosfor, wapń, mangan, cynk, selen, a także jest źródłem chlorofilu i fikocyjaniny. Normalizuje przemianę jodu w organizmie, przez co przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania tarczycy.

Spirulina dodaje sił witalnych, poprawia kondycję psychofizyczną dzięki zawartości witalizujących składników (m.in. witamin i enzymów) a także tzw. biofotonów czyli cząsteczek, w których alga zgromadziła energię słoneczną, by oddać ją gotową do wykorzystania przez organizm.

Więcej znajdziesz w zakładce „O SPIRULINIE„. Dokładną analizę wartości odżywczych znajdziesz w zakładce „SKŁAD I WARTOŚCI ODŻYWCZE„. Informacje dostępne są również na stronie wikipedii. 

Nasza spirulina jest suszona na słońcu, co nadaje jej wyjątkowy smak i dodatkowej energii z tzw. biofotonów. Są tylko dwie farmy na świecie, które suszą ją w naturalny sposób. Pochodzi ona z upraw ekologicznych. Farma posiada certyfikat Fare Trade i Organic India.

Najmniej przetworzoną i najbardziej wartościową formą (o największym stężeniu dobroczynnych składników) jest CRUNCHY. CRUNCHY Z CHILI wzbogacają dodatkowo przyprawy: chili, masala, pieprz. Wpływają one korzystnie na układ pokarmowy, rozgrzewając go a  spirulinie nadają ostrzejszy smak. PROSZEK powstaje z crunchy. Polecamy go przede wszystkim do zabiegów kosmetyczno-pielęgnacyjnych, np. na maseczki. Można go dodawać do szejków, koktajli, szybko rozpuszcza się w wodzie. Nasze KAPSUŁKI są wypełnione czystą spiruliną w proszku. Kapsułka jest wegetariańska i w 100% bezpieczna do spożycia. Wybierz więc taką formę, która najlepiej Ci odpowiada. 

Spirulina to doskonały dodatek do koktajli warzywnych, owocowych jak również sama do picia z jogurtem. Dodatkowo spirulina w proszku znalazła swoje  zastosowanie w kosmetyce. Może być stosowana w postaci maseczki na twarz i ciało, jako dodatek do pellingu z kawy mielonej, oliwki i soli gruboziarnistej. Dzięki swoim właściwościom korzystnie wpływa na poprawę wyglądu skóry, wspomaga walkę z cellulitem.

Zalecana przez producenta dzienna dawka spiruliny to 1-5 g. 1/2-1 czubata łyżeczka spiruliny crunchy i proszku to ok. 5g. Każda z naszych kapsułek zawiera 0,5g spiruliny. Na dobry początek zacznij od 1 łyżeczki dziennie crunchy lub crunchy z chili lub 2-10 kapsułek. Pamiętaj by popijać ją wodą z cytryną.

Spirulina jest bezpiecznym i naturalnym produktem, zapewniającym szybką dawkę energii oraz wartości odżywczych. Najlepiej jest przyjmować ją do południa, w trakcie bądź po posiłku, popijając wodą z cytryną.

Nie! Podczas gotowania traci ona ważne właściwości. Więc zawsze dodawaj ją do gotowych już potraw, napojów, szejków, sałatek, kanapek. 

 

Spiruliny nie da się przedawkować jeżeli będziemy ją przyjmowali zgodnie z zalecaną dzienną dawką.

 

Spróbuj crunchy, jest smaczna. Crunchy z chili ma inny smak, przyprawy dodają jej pikanterii. W ostateczności możesz kupić kapsułki lub zmieszać ją z czymś, co zmieni smak: z miodem, cytryną, z owocami, sokiem. Najbardziej wartościową jest forma crunchy. Można ją chrupać jako przekąskę, traktować jako przyprawę do gotowych potraw, kanapek i sałatek lub połykać popijając wodą z cytryną. Jest również szybciej trawiona. Wiele osób polubiło jej smak. Można się do niego przyzwyczaić.

 

Tak. Spirulina pomaga także zwierzętom, widoczne efekty możesz obserwować w poprawie stanu sierści. Znamy osoby, które karmią spiruliną swoje psy i konie. Spirulina może być również stosowana jako odżywka dla kwiatów (duża ilość chlorofilu w spirulinie wpływa na wybarwienie roślin).

 

Spirulina, którą sprzedajemy jest pod stałą kontrolą laboratoryjną. Przedmiotem badań są jej wartości odżywcze, skład mikrobiologiczny i obecność metali ciężkich. Spirulina oferowana w naszym sklepie posiada pozytywną opinię (GIS) Głównego Inspektoratu Sanitarnego. 

 

Wszystko zależy od miesiąca, w którym jest zbierana. W porze suchej może być nieco jaśniejsza (więcej słońca). W porze deszczowej może być nieco ciemniejsza. Niezależnie od pory zbiorów spiruliny jej jakość i zawartość dobroczynnych składników jest taka sama.

Najlepszym sposobem przechowywania jest chłodne, suche miejsce, z dala od ekstremalnych temperatur.  Zioła sypkie zalecamy przechowywać w szczelnych, szklanych opakowaniach, z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Przy właściwym przechowywaniu zioła mogą przetrwać lata. 

 W postaci sproszkowanej jest to dwa lata. W kapsułkach trzy lata. 

Ekologiczna hodowla to termin opisujący jak pozyskujemy naszą spirulinę, która nie posiada certyfikatu Organic. Jest ona bowiem hodowana w warunkach zbliżonych do jej naturalnego środowiska, zgodnie ze szczegółowymi wytycznymi dotyczącymi hodowli i zbioru (tj. z dala od dróg i zakładów przemysłowych, a także wytycznymi dotyczącymi unikania nadmiernych zbiorów). Spirulina przed wypuszczeniem na rynek przechodzi testy na zawartość pestycydów, metali ciężkich, a także testy mikrobiologiczne. Mamy wówczas pewność, że jest w 100% bezpieczna do spożycia.

Alergeny, czystość, skład

Produkty Aurospirul nie zawierają: glutenu, nabiału, mięsa, orzeszków ziemnych, sezamu, skorupiaków, drożdży, ani jaj.

Aurospirul nie wykorzystuje w swoich produktach żadnych składników zawierających gluten. Są bezglutenowe.

Wszystkie produkty ziołowe oraz spirulina marki Aurospirul są wegańskie. 

Kapsułki są w 100% roślinne i bezglutenowe, wykonane z wysokiej jakości hydroksypropylometylocelulozy. Nie powoduje ona żadnych skutków ubocznych i jest bezpieczna dla zdrowia. 

Aurospirul bada czystość produktów za pomocą metody analitycznej zwanej chromatografią gazową – tandemową spektometrią mas lub GC-MSMS. Test ten służy do sprawdzenia wszystkich surowych ziół pod kątem pestycydów. 

Tak. Aurospirul wykorzystuje ICP-MS (spektometrię masową ze sprężoną indukcyjnie plazmą) do testowania zawartości między innymi: arsenu, rtęci, kadmu i ołowiu. 

Zawsze będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, aby mieć pewność, że nasze produkty nie zawierają GMO.

Wszystkie zioła uprawiane i rozmnażane na farmie posiadają certyfikat Organic i dlatego są wole od GMO. Nasze nasiona – niezależnie od tego, czy pochodzą z naszego gospodarstwa, czy od zaufanego dostawcy – są również wolne od GMO.