Darmowa dostawa od 200zł
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
Search

Konstytucja Kapha

Ten fragment zaczerpnięty z Sanskrytu zawiera listę głównych cech doszy Kapha, dając tym samym klucz do zrozumienia, czym jest prakriti (konstytucja) typu Kapha.

Gdy w naszym ciele dominuje dosza Kapha, wspomniane cechy manifestują się w naszych emocjach, umyśle oraz budowie ciała. Możesz znaleźć je w swoich słabościach, jak i w swoich
mocnych stronach.

Kapha wstęp

Cecha śliska

Cecha śliska zapewnia naszym stawom odpowiednie smarowanie. Gdy cechy jest za dużo, w ciele tworzy się nadmiar śluzu.

Cecha chłodna

Cecha chłodna przejawia się zimną skórą oraz zrelaksowanym, chłodnym temperamentem.

Cecha ciężka

Cecha ciężka manifestuje się jako masywna, mocna i uziemiona fizyczna i psychiczna konstytucja. W nadmiarze przyczynia się do otyłości i doświadczania umysłowej ciężkości.

Cecha powolna

Cecha powolna może przejawiać się powolnymi ruchami oraz wolnym, spokojnym tempem wykonywania czynności. Jeśli jest jej w nadmiarze, taka osoba woli pozostawać w strefie komfortu, który w dłuższej perspektywie staje się niekorzystn

Cecha spoista, zwarta

Cecha spoista, zwarta – przejawia się jako wysoka wytrzymałość fizyczna oraz dobrze zbudowane, mocne mięśnie i kości. Umożliwia ona osobom typu Kapha wytrzymać nawet bardzo wymagający trening. Ta cecha manifestuje się również jako grube, lśniące włosy.

Cecha stabilności

Cecha stabilności jest pozytywna, jeśli chodzi o stabilność emocjonalną. Jednak jeśli tej cechy jest zbyt dużo, może ona przerodzić się w upartość lub lenistwo. Osoby o dominującej doszy Kapha często przejawiają niechęć do jakiejkolwiek fizycznej aktywności, właśnie ze względu na silną cechę stabilności.

Cecha miękka

Cecha miękka ukazuje się poprzez miękkie serce i empatię, jak również poprzez miękką skórę.

Najważniejsze informacje