Darmowa dostawa od 200zł
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
Search

Piyush i Ritu Mittal Nirmala.pl

Od kilku lat współpracujemy z Piyushem Mittalem, który jest organizatorem i prowadzącym wielu kursów dotyczących ajurwedy oraz jogi. Wspólnie stworzyliśmy katalog, który jest rozpowszechniany wśród naszych klientów oraz uczestników kursów organizowanych przez Nirmala. Opisujemy w nim zioła ajurwedyjskie, ich właściwości oraz działanie. Druga natomiast część jest przewodnikiem po ajurwedyjskich olejkach terapeutycznych.
Cieszymy się, że wspólnie możemy dzielić się wiedzą na temat ajurwedy 🙂

Piyush i Ritu Mittal

Piyush Mittal

Od 2017 roku prowadzi i rozwija Nirmala.pl Instytut Jogi i Ajurwedy. Jest autorem kursów zawodowych „Holistyczny Terapeuta” oraz „Konsultant i Terapeuta Ajurwedy.” 
Ma za sobą liczne certyfikowane kursy u znanych mistrzów jogi i ajurwedy, uznawanych na całym świecie, m.in. Dr Sunil Kumar Josi, Dr Vasant Lad, Dr Nagendra i wielu innych.
Potrafi przystępnie przekazać głęboką wiedzę zawartą w Wedach, Upaniszadach, Bhagawadgicie i Jogasutrach. Posiada zdolność połączenia wiedzy jogi i ajurwedy. Wychodzi z założenia, że joga to opis człowieka ”kim on jest”, natomiast ajurweda stanowi „instrukcję obsługi człowieka”.

Ritu Mittal

Dyplomowana terapeutka Ajurwedy oraz technik usług kosmetycznych. Prowadzi własny salon Ajurwedyjski od 12 lat w Kamieńcu Wrocławskim, w którym wykonuje masaże i zabiegi lecznicze.
Prowadzi Kurs Zawodowy Konsultant i Terapeuty Ajurwedy w Instytucie Nirmala.pl. Autorka książki kuchni indyjskiej wegetariańskiej “Kurkuma smaki Indii”  

Nirmala.pl Instytut Jogi i Ajurwedy

Celem Instytutu jest promowanie jogi i ajurwedy jako pełnoprawnych nauk, tak jak inne nauki akademickie oraz przekazywanie czystej, jak najgłębszej wiedzy, obejmującej wszystkie wymiary i opartej o źródła starożytne. Nazwa Instytutu w sanskrycie: nirmala निर्मल to związek składający się z terminow nir i mala. W Asztanga Hridaya Samhita Vagbhaty nirmala (निर्मल) oznacza: bez zanieczyszczeń, bez skazy. W językach Indii nirmala (निर्मल) znaczy: czysty, przejrzysty, nieskalany, szczery, nieskażony, olśniewający, jasny, bezgrzeszny, cnotliwy.

Kursy i szkolenia

Instytut Jogi i Ajurwedy Nirmala.pl jest organizatorem wielu kursów oraz szkoleń. Są to m.in.:

 • Kurs Zawodowy – Konsultant i Terapeuta Ajurwedy
 • Roczny Kurs Zawodowy Holistyczny Terapeuta Dla Ciała i Umysłu
 • Kurs Zawodowy Lider ds. Dobrostanu Pracowników 
 • Kurs Masażu Stemplami Ziołowymi
 • Panchakarma w Indiach

Wszystkie kursy i szkolenia są dostępne na stronie: www.nirmala.pl

Oleje ajurwedyjskie SNA

Jesteśmy dystrybutorem olejków SNA, których Piyush jest jedynym importerem na całą Polskę. 
Firma SNA powstała w 1920 roku i była kiedyś małą rodzinną linią produkcyjną. Obecnie jest znają firmą łączącą nowoczesne technologie z tradycyjnymi technikami opierając się na wedyjskich recepturach. Wszystkie preparaty wytwarzane są pod nadzorem lekarzy ajurwedyjskich, testowane w laboratoriach i dziale kontroli jakości. Zachowują wszelkie wytyczne WHO, posiadają certyfikty GMP dla produktów dobrej jakości o międzynarodowym standardzie. 

Wszystkie oleje ajurwedyjskie marki SNA znajdziesz na naszej stronie. 
www.MomaAyurveda.com

Książki

Poniżej przedstawiamy książki, które mamy przyjemność mieć w naszym sklepie, a ich współtwórcy to założyciele Nirmala.pl, czyli Piyush i Ritu Mittal 🙂 

„Marma Chikitsa holistyczna terapia, most między jogą i ajurwedą”
Sunil Kumar Joshi

 • ilustrowany przewodnik po Marma Terapii – Terapia punktów Marma, punktów biowitalnych
 • zrozumiały nawet dla osób nie znających wcześniej tej metody
 • wieloletnie doświadczenie profesora Sunil Kumar Joshi, lekarza chirurga i rektora Uniwersytetu Ajurwedyjskiego w Haridwarze
 • ponad 200 stron z dokładnym wyjaśnieniem terapii punktów Marma
 • idealne uzupełnienie praktyki masażysty, fizjoterapeuty, holistycznego terapeuty, bioenergoterapeuty, konsultanta ajurwedy czy nauczyciela jogi
 • polecana również do autoterapii dla każdego i w każdym wieku

 

Autor: Sunil Kumar Joshi
Przekład: Piyush Mittal

„Kurkuma smaki Indii”
Ritu Mittal, Justyna Cichocka

To przepisy na dania tradycyjne, charakterystyczne dla północnego regionu Indii.
Rozpoczynając od sztandarowej przyprawy garam masala, na którą przepis zawarty w tej książce, pochodzi od mamy Ritu, a która to przyprawa smakuje inaczej w każdym indyjskim domu. Kończąc na plackach czy znanym i uwielbianym przez wszystkich mango lassi.

Znajdziesz w niej aż 61 przepisów na dania śniadaniowe, obiadowe, sałatki, desery, przekąski, sosy, napoje, dania z plackami i ryżem, a także bazowe składniki kuchni indyjskiej jak masło ghee.
Wszystkie przepisy są wegetariańskie.

 

Autor: Ritu Mittal, Justyna Cichocka