Darmowa dostawa od 200zł
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
Search
Terminalia Arjuna

Arjuna

Mamy tu na myśli czerwoną, wewnętrzną korę znajdującą się pod zewnętrzną, błyszczącą korą drzewa Terminalia Arjuna. Drzewo to rośnie w strefach nadbrzeżnych i suchych korytach rzek w Bengalu Zachodnim, południowych i środkowych Indiach. Jest stosowane w Ajurwedzie od tysięcy lat. Większość informacji historycznych wskazuje na zastosowanie wspomagające zdrowie układu krążenia.

Tradycyjnie przygotowywano go poprzez gotowanie kory w mleku (wywar). Zgodnie z Doktryną Podpisów, ciemnoczerwony kolor wskazuje na zastosowanie w obszarach unaczynionych i regulacji limfy. Zewnętrzna kora naturalnie zrzuca raz w roku i w tym czasie łatwo nadaje się do zbioru bez szkody dla drzewa.

Do czego służy Arjuna?

Badania nad tym ziołem przeprowadzono w oparciu o tradycyjne zastosowanie wspomagające zdrowie układu krążenia. W korze Arjuny zidentyfikowano kilka przeciwutleniaczy, w tym kwas galusowy, kwas elagowy i oligomeryczne proantocyjanidyny. W jednym badaniu przeprowadzonym na dziewięćdziesięciu sześciu ludziach przyjrzano się kilku wskaźnikom zdrowia układu sercowo-naczyniowego oraz metabolizmowi cukru we krwi i stwierdzono, że należy przeprowadzić więcej badań.

Korzyści zdrowotne:

Polecane produkty

Polifenole (arjunon, arjunolon), oligomeryczne proantocyjanodyny i inne flawonoidy, kardenolid, kwas galusowy, kwas elagowy, wapń, magnez, cynk i miedź.

Anumita Saha, V. M. Pawar, Sujatha Jayaraman Indian J Pharm Sci. 2012 Jul-Aug; 74(4): 339-347. Gajendra Kumar, Amita Srivastava, Surinder Kumar Sharma, Yogendra Kumar Gupta Ayu. 2012 Apr-Jun; 33(2): 197-201.

Nie stosować w nadmiarze w czasie ciąży lub laktacji. Jeśli chorujesz lub przyjmujesz leki farmaceutyczne, przed użyciem skonsultuj się z lekarzem.

Informacje zawarte w naszym Ziołowym przewodniku referencyjnym służą jedynie jako ogólne odniesienie do dalszych poszukiwań i nie zastępują profesjonalnych porad zdrowotnych. Ta treść nie zawiera informacji o dawkowaniu, zaleceniach dotyczących formatu, poziomach toksyczności ani możliwych interakcjach z lekami na receptę. W związku z tym informacje te powinny być wykorzystywane wyłącznie pod bezpośrednim nadzorem wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia, takiego jak lekarz naturopata.

Zobacz również inne przewodniki po ziołach