Darmowa dostawa od 200zł
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
Search

Domowy sposób na czyszczenie miedzi

Spis treści

Czyścik miedziany do języka był pierwszym wyrobem z czystej miedzi, jaki zagościł w naszej ofercie. Z czasem, wraz ze wzrostem potrzeb i znalezieniem dobrego źródła na naczynia z czystej miedzi, nasza oferta zaczęła się poszerzać. Obecnie znajdziecie u nas kubek miedzianyz uchem, butelki miedziane o różnych wzorach, czy zestawy – dwa kubki o kształcie szklanki plus butelka. Poza tym, nadal dostępne są dwa warianty czyścików do języka, czy jak niektórzy je nazywają – skrobaków, a także miedziane bransoletki.

Wszystkie te produkty cieszą się dużym zainteresowaniem. Skutkuje to jednak mnożeniem się pytań dotyczących sposobów na czyszczenie miedzi. Ponieważ czysta miedź śniedzieje. I trzeba umiejętnie o nią zadbać, aby mogła nam służyć jak najdłużej. Istnieje wiele sposobów na czyszczenie miedzi. Wyznajemy jednak zasadę, że im prościej, tym lepiej 😉

I tak najważniejsze jest, aby miedziane naczynia, czy biżuterię czyścić miękką ściereczką, czy gąbką, aby uniknąć zarysowań. Kiedy masz już gotowy sprzęt do czyszczenia, to pozostaje przygotować prostą pastę, ze składników, które zapewne posiadasz w domu. A jeśli nie, to w najbliższym sklepie spożywczym dostaniesz je bez problemu. O czym mowa? O soli i cytrynie!

Trudno podać tu niezbędną ilość. Wszystko uzależnione jest od wielkości czyszczonej powierzchni. Możesz jednak przyjąć następującą proporcję: na łyżeczkę soli zastosuj trzy łyżeczki soku z cytryny. Wymieszaj do połączenia i taką mieszanką czyść miedziane wyroby.

Zerknij do filmiku poniżej, gdzie zobaczysz jak można czyścić miedź krok po kroku 🙂 

Zerknij do naszej oferty, gdzie znajdziesz produkty w 100% wykonane z miedzi. 

Udostępnij ten wpis:

Autor

Natalia
Natalia
Od kilku lat współtworzę MOMA Ayurveda. Poszerzam swoją wiedzę o naturalnych sposobach powrotu do wewnętrznej równowagi w duchu ajurwedy i dzielę się nią z Wami. Praca z treścią, merytoryka – to mój główny zakres kompetencji. Prywatnie – mama dwójki dzieci. Dobra książka i szydełko – to to, co pozwala mi złapać oddech. Jak tylko pozwala czas, to szukam wytchnienia w górach i ukojenia w morskich falach.
Inne polecane wpisy
Higiena jamy ustnej po ajurwedyjsku
Higiena jamy ustnej po ajurwedyjsku

Ajurweda już od tysięcy lat wskazuje na połączenie dbania o higienę jamy ustnej z ogólnym stanem zdrowia. Praktyki i nawyki, na jakie wskazuje, mają za zadanie nie tylko utrzymanie czystości…

Czytaj więcej »
11/07/2023