Darmowa dostawa od 200zł
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
Search

Herbata z triphala latem

Spis treści

Lato to piękny czas. Cieszymy się słońcem, wyjeżdżamy na urlop. Szczególnie w gorące dni pamiętajmy o odpowiednim nawodnieniu. Pozwoli to na wyregulowanie ciepła w naszym organizmie.

Ajurweda nie zaleca picia mocno schłodzonych napoi. Warto sięgnąć po ziołowe napary w temperaturze pokojowej – nawodnią cię one lepiej niż woda z lodem, czy zimny napój gazowany. Spróbuj jak działają na Ciebie napary z dodatkiem cierpkich przypraw takich jak: kardamon, lawenda, mięta, koper włoski, czy kolendra. Jest to bardzo ważne, gdyż odwodnienie prowadzić będzie do zatrzymania ciepła w ciele.

W wyniku niedoboru płynów natomiast pojawić mogą się zaparcia. Jeśli ich doświadczasz, warto sięgnąć wieczorem, przed snem, po herbatę z triphali i stosować ją przez kilka dni, dopóki sytuacja nie wróci do normy. Jak ją przyrządzić? Wystarczy 1/3 łyżeczki triphali zalać szklanką ciepłej wody, zostawić na kilka minut, a następnie wypić.

Udostępnij ten wpis:

Autor

Natalia
Natalia
Od kilku lat współtworzę MOMA Ayurveda. Poszerzam swoją wiedzę o naturalnych sposobach powrotu do wewnętrznej równowagi w duchu ajurwedy i dzielę się nią z Wami. Praca z treścią, merytoryka – to mój główny zakres kompetencji. Prywatnie – mama dwójki dzieci. Dobra książka i szydełko – to to, co pozwala mi złapać oddech. Jak tylko pozwala czas, to szukam wytchnienia w górach i ukojenia w morskich falach.
Inne polecane wpisy