Darmowa dostawa od 200zł
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
Search

Domowe lody z dodatkiem spiruliny

Spis treści

Kto nie lubi lodów ręka w górę 😉 Składy bywają naprawdę różne, więc dlaczego nie zrobić ich w domu? Z kilku łatwo dostępnych składników, bez zbędnych dodatków, jak na przykład cukier. Domowe lody to nic trudnego. Do tego można przygotować je w ulubionych smakach, a dodanie do nich spiruliny wzbogaci je o dodatkowe wartości odżywcze.

Podzielę się z Wami dwoma przykładami, które najczęściej u nas goszczą i smakują zarówno dzieciom, jak i dorosłym 😉

Lody truskawkowe ze spiruliną

Te lody są ekspresowe w przygotowaniu. Wystarczy trochę mrożonych truskawek, banan i spirulina.

Wszystkie składniki umieszczamy w blenderze i miksujemy do uzyskania gładkiej konsystencji. Podawać od razu po przygotowaniu. Domowe, szybkie i co bardzo ważne, bez białego cukru.

Lody mango ze spiruliną

U nas baza jest zawsze podobna – owoce plus banan dla słodkości. Zatem do tematu domowych lodów możemy podejść od nieco innej strony:

Wszystkie składniki miksujemy i mrozimy w pudełku lub w specjalnych foremkach do lodów na patyku.

Jeśli chodzi o ilość spiruliny… Oczywiście są to proporcje, które możecie dowolnie zmieniać. Dla niektórych z Was podana ilość to za dużo, inny mogą lub chcą jej więcej. Zależy to od upodobań.

Niejednokrotnie już o tym pisałam i chyba będzie to moje hasło przewodnie dla każdego wpisu kulinarnego, a mianowicie: „w kuchni ogranicza Cię jedynie wyobraźnia”. No, może jeszcze w niektórych przypadkach kubki smakowe 😀

Generalnie jednak pozostając przy tematyce lodów, jeśli połączymy owoce z bananem, czy daktylami, zawsze uzyskamy ich zdrowszą wersję. Dlatego staram się pamiętać, aby mieć w zamrażarce woreczek, czy dwa truskawek, czy borówek. A banany, czy inne owoce są dostępne przez cały rok 🙂

Udostępnij ten wpis:

Autor

Natalia
Natalia
Od kilku lat współtworzę MOMA Ayurveda. Poszerzam swoją wiedzę o naturalnych sposobach powrotu do wewnętrznej równowagi w duchu ajurwedy i dzielę się nią z Wami. Praca z treścią, merytoryka – to mój główny zakres kompetencji. Prywatnie – mama dwójki dzieci. Dobra książka i szydełko – to to, co pozwala mi złapać oddech. Jak tylko pozwala czas, to szukam wytchnienia w górach i ukojenia w morskich falach.
Inne polecane wpisy