Darmowa dostawa od 200zł
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
Search

Pielęgnacja czyścika miedzianego

Pielęgnacja czyścika miedzianego
Pielęgnacja czyścika miedzianego
Spis treści

Od jakiegoś czasu w naszej ofercie znajdują się czyściki miedziane – do pielęgnacji języka. Są one wysokiej jakości, o zawartości 99,84% miedzi. Coraz częściej z nich korzystacie. I w związku z tym pojawia się szereg pytań dotyczących tego, jak o nie dbać. Dlatego dziś słów kilka na ten temat.

Miedź jest metalem, który bardzo silnie reaguje na czynniki zewnętrzne. Brak dodatku metali ciężkich sprawia, że miedź ciemnieje, utlenia się, co jest bardzo naturalnym zjawiskiem. Świadczy to tylko i wyłącznie pozytywnie o jakości używanych czyścików, czy naczyń miedzianych.

Nalot na miedzi nie wygląda jednak estetycznie. Miedź ma szereg właściwości bakteriobójczych i przeciwdrobnoustrojowych, więc nie trzeba czyścika szorować po każdym użyciu. Warto jednak co jakiś czas wyczyścić czyścik, którego używamy. Nie potrzebujesz do tego żadnych specjalistycznych preparatów.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest zmieszanie płaskiej łyżki soli z około 50 ml soku z cytryny. Sól nie rozpuści się całkowicie, ale spokojnie – tak ma być. Taką mieszanką wystarczy wyszorować czyścik miękką gąbką lub ścierką, a następnie opłukać pod bieżącą wodą.

W czyszczeniu miedzi istotne jest używanie właśnie miękkich ściereczek, czy gąbek. A jeśli chodzi o połączenie soli i cytryny do czyszczenia, to pamiętaj o tym, aby nie zostawiać mieszanki na czyściku zbyt długo. Kwas zawarty w cytrynie może spowodować, iż miedź zostanie wytrawiona, co doprowadzi do pojawienia się na niej jasnozielonego nalotu, który nie jest dla naszego zdrowia korzystny.

Czyściki do języka dostępne są tutaj: czyściki.

Udostępnij ten wpis:

Autor

Natalia
Natalia
Od kilku lat współtworzę MOMA Ayurveda. Poszerzam swoją wiedzę o naturalnych sposobach powrotu do wewnętrznej równowagi w duchu ajurwedy i dzielę się nią z Wami. Praca z treścią, merytoryka – to mój główny zakres kompetencji. Prywatnie – mama dwójki dzieci. Dobra książka i szydełko – to to, co pozwala mi złapać oddech. Jak tylko pozwala czas, to szukam wytchnienia w górach i ukojenia w morskich falach.
Inne polecane wpisy