Darmowa dostawa od 200zł
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
Search

Picie wody z naczyń miedzianych

Spis treści

Picie wody z naczyń miedzianych w ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność. Nie jest to nowa metoda. Praktyka picia wody miedzianej wywodzi się z medycyny ajurwedyjskiej i ma długą tradycję. Współczesne badania naukowe natomiast potwierdzają, że jony miedzi mogą pozytywnie wpływać na ogólny dobrostan organizmu.


Korzyści zdrowotne picia wody z naczyń miedzianych

Zastanawialiście się w jaki sposób właściwości miedzi wpływają na nasze ciało? Zerknijmy na kilka obszarów.

Antybakteryjne właściwości miedzi

Miedź charakteryzuje się naturalnymi właściwościami antybakteryjnymi. Pomagają one eliminować bakterie z wody.
Regularne picie wody z naczyń miedzianych może stanowić wsparcie funkcjonowania układu trawiennego. Jej antybakteryjne właściwości pomagają też w redukcji ryzyka występowania infekcji żołądkowo-jelitowych.

Poprawa zdrowia skóry

Woda miedziana wspomaga produkcję melaniny. Dlatego też może przyczyniać się do zachowania zdrowej i promiennej skóry.

Co więcej może wspierać kurację przy występowaniu stanów zapalnych skóry, do jakich zalicza się na przykład trądzik, czy egzemę.

Wsparcie układu sercowo-naczyniowego

Regularne spożywanie wody z miedzianych naczyń może pomóc w regulacji ciśnienia krwi i pracy serca. Miedź wspomaga produkcję czerwonych krwinek. Jest to kluczowe dla zachowania dobrego funkcjonowania układu krążenia.

Detoksykacja organizmu

Miedź posiada właściwości wspierające usuwanie toksyn z organizmu. Wspiera także pracę wątroby. Badania wskazują również, że może wspierać procesy metaboliczne i poprawiać trawienie.

Jak pić wodę z naczyń miedzianych?

Często pojawiające się pytanie – jak przygotować i pić wodę, aby móc skorzystać z dobroczynnych właściwości miedzi? Podzielmy ten temat na dwie części: przygotowanie i dbanie o naczynie oraz przechowywane wody.

Przygotowanie naczynia

Ważne jest przygotowanie naczynia przed pierwszym użyciem. Warto kubek, butelkę, czy dzbanek umyć wodą z cytryną lub solą. Pozwoli to usunąć zanieczyszczenia, które pozostały na naczyniu po produkcji.

Pamiętaj, aby myć naczynia miedziane ręcznie. Mycie ich w zmywarce, z użyciem detergentów, może uszkodzić miedź.

Przechowywanie wody

Do przygotowanego naczynia wystarczy nalać wodę – zwykłą kranówkę. Po czym zostawiamy ją na co najmniej 4 – 8 godzin, a najlepiej na noc.

Najlepsze efekty i najwięcej korzyści osiągniesz pijąc wodę z miedzianego naczynia bezpośrednio rano, na pusty żołądek.

Jak widać, picie wody z naczyń miedzianych jest praktyką, która ma spory potencjał wpływający na poprawę funkcjonowania organizmu. Dlatego medycyna ajurwedyjska wśród zaleceń codziennej rutyny poleca poranne picie wody z miedzianych naczyń.

Udostępnij ten wpis:

Autor

Natalia
Natalia
Od kilku lat współtworzę MOMA Ayurveda. Poszerzam swoją wiedzę o naturalnych sposobach powrotu do wewnętrznej równowagi w duchu ajurwedy i dzielę się nią z Wami. Praca z treścią, merytoryka – to mój główny zakres kompetencji. Prywatnie – mama dwójki dzieci. Dobra książka i szydełko – to to, co pozwala mi złapać oddech. Jak tylko pozwala czas, to szukam wytchnienia w górach i ukojenia w morskich falach.
Inne polecane wpisy
Ajurweda i picie wody
Ajurweda i picie wody

Ajurweda jako starożytna nauka o zdrowiu i leczeniu ma swoje unikalne podejście do picia wody. Jest ono ściśle powiązanie z zachowaniem w organizmie równowagi, a także harmonizacją energii życiowej. W…

Czytaj więcej »
29/05/2024