Darmowa dostawa od 200zł
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
Search

Neem w proszku wsparciem zewnętrznym dla naszej skóry

Spis treści

Co jakiś czas borykam się z problemami skóry głowy. Jest to jeden z objawów zaburzenia pitta w organizmie. Dotyczy to nie tylko skóry głowy, ale wszelkich wyprysków, podrażnień, swędzenia, czy wysypek. U mnie jednak najbardziej dokuczliwym obszarem jest właśnie skóra głowy.

Do ich złagodzenia używałam do tej pory przygotowywanego w domu oleju ze sproszkowanym neem. (O domowym oleju dla skóry głowy możesz poczytać tutaj). Jakiś czas temu jednak przeczytałam o jeszcze prostszym sposobie wykorzystania neem w proszku do zatroszczenia się o swoją skórę od zewnątrz.

Wystarczy połączyć neem w proszku z wodą. I to tak naprawdę tyle. Chodzi o to, aby z neemu powstała pasta, którą łatwo nam będzie nałożyć na problematyczne miejsca. Następnie odczekujemy około 20 minut, do czasu, aż pasta wyschnie i spłukujemy ciepłą wodą.

Już po pierwszym zastosowaniu tej pasty na skórę głowy zauważyłam różnicę w wyglądzie skóry.

Można też do takiej pasty dodać kurkumę w proszku, która ma działanie przeciwzapalne i antyseptyczne, które dodatkowo wspomoże poprawę stanu naszej skóry. Warto pamiętać, żeby zrobić test na niewielkiej części skóry, jeśli dodajmy kurkumę. Może ona ją delikatnie przebarwić, choć nie u każdego 🙂

Udostępnij ten wpis:

Autor

Natalia
Natalia
Od kilku lat współtworzę MOMA Ayurveda. Poszerzam swoją wiedzę o naturalnych sposobach powrotu do wewnętrznej równowagi w duchu ajurwedy i dzielę się nią z Wami. Praca z treścią, merytoryka – to mój główny zakres kompetencji. Prywatnie – mama dwójki dzieci. Dobra książka i szydełko – to to, co pozwala mi złapać oddech. Jak tylko pozwala czas, to szukam wytchnienia w górach i ukojenia w morskich falach.
Inne polecane wpisy