fbpx

Kokosowa woda z moringą – dla sportowców i nie tylko

Moringa należy do wspaniałej ajurwedyjskiej superżywności. Od wieków znane są jej dobroczynne właściwości, a samo drzewo jest uznawane za jedno z najbardziej odżywczych na świecie. Najcenniejsze są jego drobne listki i to właśnie one najczęściej wykorzystywane są różnych kuracjach. Wśród właściwości prozdrowotnych moringi wymienia się między innymi jej wsparcie w kontrolowaniu poziomu cukru we krwi oraz wagi. Co więcej sprzyja regeneracji oraz redukowaniu stanów zapalnych.

Po wysiłku fizycznym warto więc sięgnąć po moringę ze względu na jej wzmacniające, dodające energii i zwiększające wydolność organizmu właściwości. Dlatego tak chętnie sięgają po nią sportowy, osoby amatorsko uprawiające sport, czy ci, którzy pracują fizycznie na co dzień.

Woda kokosowa z moringą – wariant podstawowy

Najprostsza opcja, to po prostu wzbogacenie wody kokosowej sproszkowaną moringą.

Moringę i wodę umieść w butelce, zakręć i wstrząśnij. I to wszystko. Połączenie tych składników od razu w butelce pozwoli ci na zabranie jej ze sobą na trening, czy do pracy. Smacznego 🙂

Woda kokosowa z moringą i … ananasem

Jeśli jednak poszukujesz czegoś więcej, a sama woda kokosowa z moringą nie satysfakcjonuje cię, to mam inną propozycję. Tym razem w formie smoothie.

  • 2 szklanki wody kokosowej
  • 1 łyżka moringi w proszku
  • 1/3 ananasa

Wszystkie składniki wystarczy umieścić w blenderze i zmiksować. Takie smoothie będzie jeszcze bardziej odżywcze i sycące po wysiłku.

Którą wersję wolisz? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *