Darmowa dostawa od 200zł
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
Search

Woda cynamonowa – reguluje poziom cukru we krwi i nie tylko

Spis treści

Przygotowywanie i picie wody z dodatkiem ziół jest stosowane od wieków. Dodanie do wody ziół, czy przypraw powoduje, iż uwalniają one znajdujące się w nich olejki. W ten sposób wykorzystuje się prozdrowotne właściwości roślin. Jednym z takich przykładów jest cynamon.

Dodanie go do wody i popijanie w ciągu dnia wspomaga regulowanie poziomu cukru we krwi. Jeśli więc zmagasz się z jego wysokim poziomem, spróbuj przygotowywać sobie ten napój i popijaj każdego dnia. Poza tym cynamon pozwala zmniejszyć łaknienie słodyczy. Jak dla mnie – bomba 😉 I faktycznie działa. Co więcej szybciej odczujemy sytość po posiłku.

Woda cynamonowa

Przygotowanie wody cynamonowej jest banalnie proste. Osobiście przyrządzam porcję na cały dzień, a więc wykorzystuję:

  • 1,5 l wody
  • 4 laski cynamonu lub 1 łyżkę sproszkowanego cynamonu

Wykorzystując korę (laski) cynamonu wodę doprowadzam do wrzenia, a następnie wrzucam do niej laski cynamonu i gotuję na małym ogniu około 8-10 minut. W przypadku zmielonego cynamonu po zagotowaniu wody wyłączam ogień, wsypuję cynamon i zostawiam na 20 minut, aby oddał swe dobroczynne właściwości. I to na tyle 🙂

Po przelaniu wody przez sitko, czy gazę do termosu, czy dzbanka, mam napój, który wystarcza na cały dzień.

Udostępnij ten wpis:

Autor

Natalia
Natalia
Od kilku lat współtworzę MOMA Ayurveda. Poszerzam swoją wiedzę o naturalnych sposobach powrotu do wewnętrznej równowagi w duchu ajurwedy i dzielę się nią z Wami. Praca z treścią, merytoryka – to mój główny zakres kompetencji. Prywatnie – mama dwójki dzieci. Dobra książka i szydełko – to to, co pozwala mi złapać oddech. Jak tylko pozwala czas, to szukam wytchnienia w górach i ukojenia w morskich falach.
Inne polecane wpisy