Darmowa dostawa od 200zł
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
Search

Biofotony w spirulinie

Spis treści

Suszona na słońcu spirulina crunchy zachowuje swoje bogate właściwości odżywcze, a także może oferować dodatkowe korzyści dzięki zawartości wspomagających zdrowie i witalność biofotonów.

Biofotony czym są?

Czym są biofotony i jaką rolę odgrywają w suszonej na słońcu spirulinie? Jak oddziałują one na nasz organizm? Biofotony to cząsteczki światła, które emitowane są przez komórki żywych organizmów.

Suszenie spiruliny na słońcu sprawia, że zachowuje ona większą ilość biofotonów w swoich komórkach. Badania wskazują na potencjał zwiększenia w ten sposób jej wartości energetycznej i biologicznej.

Wpływ biofotonów na nasz organizm

Obecność biofotonów może wspierać lepszą biodostępność składników odżywczych oraz wspomagać procesy naprawcze w organizmie. Lepsza biodostępność oznacza, że dużo lepiej i w większej ilości wchłaniane są składniki odżywcze zawarte w spirulinie.

Biofotony wpływają również na komórki ludzkie. Mogą wspomagać poprawę komunikacji międzykomórkowej. Przyczynia się to do lepszego funkcjonowania organizmu już na poziomie komórkowym.

Podsumowując, suszona na słońcu spirulina crunchy ma zatem nie tylko charakterystyczny, delikatny smak. Ma też dodatkowe właściwości wynikające z obecności biofotonów. Dlatego warto włączyć ją do swojej codziennej diety.

Udostępnij ten wpis:

Autor

Natalia
Natalia
Od kilku lat współtworzę MOMA Ayurveda. Poszerzam swoją wiedzę o naturalnych sposobach powrotu do wewnętrznej równowagi w duchu ajurwedy i dzielę się nią z Wami. Praca z treścią, merytoryka – to mój główny zakres kompetencji. Prywatnie – mama dwójki dzieci. Dobra książka i szydełko – to to, co pozwala mi złapać oddech. Jak tylko pozwala czas, to szukam wytchnienia w górach i ukojenia w morskich falach.
Inne polecane wpisy
Spirulina źródłem białka
Spirulina źródłem białka

Mówi się, że ludzkie ciało potrzebuje, aby przeżyć przede wszystkim dużej ilości czystego powietrza i wody. Trudno się z tym nie zgodzić. Obok nich natomiast niezbędne jest minimum siedem kolejnych…

Czytaj więcej »
13/07/2022
Spirulina CRUNCHY dla aktywnych
Spirulina CRUNCHY dla aktywnych

Dlaczego po spirulinę sięgają SPORTOWCY? Dlatego, że zawiera całe bogactwo łatwo przyswajalnych: - aminokwasów, - białka,- witamin i  minerałów. Świetnie uzupełnia wszelkie niedobory mikroelementów, których pod wpływem złej diety lub zwiększonego zapotrzebowania,…

Czytaj więcej »
13/03/2015