Darmowa dostawa od 200zł
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
Search

Auroville – żyjąc w zgodzie z samym sobą i otaczającym światem :)

Auroville - żyjąc w zgodzie z samym sobą i otaczającym światem
Auroville - żyjąc w zgodzie z samym sobą i otaczającym światem
Spis treści

Zarówno nasza Spirulina Crunchy, jak i zioła ajurwedyjskie pochodzą z farmy Windarra, usytuowanej w mieście Auroville. Praca na farmie opiera się na organicznym, ekologicznym i troskliwym podejściu do hodowli. Większość pracy wykonują mieszkańcy Auroville, dbając o utrzymanie żyzności gleby i jej zróżnicowania. Jednak już samo powstanie tego niesamowitego miejsca kryje w sobie ciekawą historię.

Auroville to międzynarodowe miasto usytuowane w południowo-wschodnich Indiach, w stanie Tamil Nadu, w pobliżu Pondicherry,150 km na południe od Chennai. Położone na słonecznym wybrzeżu Zatoki Bengalskiej

Powstanie Auroville

W 1954 Mirra Alfassa (zwana przez społeczność Auroville Matką) przedstawiła światu zupełnie inny sposób życia na Ziemi. Opisała nowe społeczeństwo: zbalansowane, zharmonizowane, sprawiedliwie i dynamiczne. Myśląc, że Ziemia może jeszcze nie być  gotowa na manifestację takiego ideału, swoją wizję nazwała “A Dream” (ang. sen, marzenie).

 Na czym dokładnie polegało marzenie Matki?

Gdzieś na ziemi powinno być miejsce, które przez żaden naród nie byłoby zawłaszczane i uznawane za własne; w którym każde żywe stworzenie może żyć w poczuciu wolności jako mieszkaniec świata i podążać za jednym tylko autorytetem – najwyższą prawdą. Byłoby to miejsce pokoju, zgody i harmonii, w którym waleczny instynkt człowieka służyłby jedynie do pokonywania przyczyn jego własnego cierpienia, do przezwyciężania jego słabości i ignorancji, do bycia ponad swoimi ograniczeniami. Miejsce, gdzie potrzeby duszy i dążenie do rozwoju zastąpiłyby poszukiwanie przyjemności i satysfakcję z posiadania rzeczy materialnych.

W tym miejscu dzieci miałyby możliwość rozwijać się całościowo bez utraty kontaktu ze swoją duszą. Motywacją w edukacji nie byłoby zdanie egzaminu czy uzyskanie certyfikatu, ale wzbogacenie swoich talentów i umiejętności. Tytuły i pozycje społeczne zostałyby zastąpione możliwością wspierania i tworzenia.

Piękno we wszystkich jego artystycznych formach, malarstwo, rzeźbiarstwo, muzyka, literatura – byłyby dostępne dla każdego, niezależnie od społecznej lub finansowej sytuacji.

Pieniądze nie byłyby już najwyższą władzą; wartość jednostki byłaby dużo istotniejsza niż wartość materialna. W ten sposób, praca nie byłaby sposobem na zarabianie pieniędzy a na wyrażanie siebie i rozwój umiejętności.

aurospirul momaayurveda spirulina auroville ajurweda

Czy marzenie Matki się spełniło?

To w jaki sposób działa Auroville daje nadzieję na to, że ta wizja faktycznie się spełnia. Jest to duże wyzwanie, mimo to jednak mieszkańcy tego miejsca starają się kontynuować te same ideały i wzorce, jakie Matka zawarła w swojej wizji. Wśród nich znajdują się też Ci, którzy hodują ekologiczną spirulinę i certyfikowane zioła ajurwedyjskie na farmie Windarra. Kupując produkty Aurospirul masz pewność, że rośliny te wzrastały w otoczeniu miłości i troski – dokładnie tak, jak widziała to Matka. 

Efekty twórczości mieszkańców możesz zobaczyć w sklepie internetowym Auroville. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o społeczności Auroville, jej historii oraz aktualnych wydarzeniach, zapraszamy na stronę Auroville

aurospirul momaayurveda spirulina auroville ajurweda

 

Udostępnij ten wpis:

Autor

Natalia
Natalia
Od kilku lat współtworzę MOMA Ayurveda. Poszerzam swoją wiedzę o naturalnych sposobach powrotu do wewnętrznej równowagi w duchu ajurwedy i dzielę się nią z Wami. Praca z treścią, merytoryka – to mój główny zakres kompetencji. Prywatnie – mama dwójki dzieci. Dobra książka i szydełko – to to, co pozwala mi złapać oddech. Jak tylko pozwala czas, to szukam wytchnienia w górach i ukojenia w morskich falach.
Inne polecane wpisy
Produkcja spiruliny Aurospirul
Produkcja spiruliny Aurospirul

Jakość produktów, jakie trafiają do nas, jako do finalnego odbiorcy (do mnie i do Ciebie) uzależniona jest od wielu czynników. Ważne jest zadbanie o wiele szczegółów podczas całego procesu produkcji.…

Czytaj więcej »
20/02/2019
Auroville - miejsce również dla Ciebie
Auroville - miejsce również dla Ciebie

Podczas podróży do Indii, Auroville jest jednym z miejsc zdecydowanie wartych odwiedzin. Ostatnio pisaliśmy o intencji i przesłaniu, z jakim je stworzono. Dziś chcemy pokazać Ci, jak wiele możliwości rozwoju…

Czytaj więcej »
24/05/2018