Darmowa dostawa od 200zł
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
Search

Auroville – miejsce również dla Ciebie

Auroville - miejsce również dla Ciebie
Auroville - miejsce również dla Ciebie
Spis treści

Podczas podróży do Indii, Auroville jest jednym z miejsc zdecydowanie wartych odwiedzin. Ostatnio pisaliśmy o intencji i przesłaniu, z jakim je stworzono. Dziś chcemy pokazać Ci, jak wiele możliwości rozwoju otwiera przed Tobą Auroville.

Wolontariat w Auroville

Każdego roku Auroville przyjmuje coraz większą liczbę wolontariuszy z całego świata. Przyjeżdżają, by móc wspierać tutaj między innymi rozwój medycyny alternatywnej, a także edukację, ekologiczną uprawę roślin lub opiekę nad zwierzętami. Wielu z nich zostaje, by stać się częścią społeczności Auroville.

momaayurveda auroville aurospirul

W czym można brać udział jako wolontariusz? Jedną z opcji jest nauka permakultury i poznawanie odnawialnych źródeł energii. Podczas pobytu w Auroville możesz nauczyć się m. in. jak zbudować przydomowy wiatrak prądotwórczy. Kolejną możliwością jest wolontariat w jednym z instytutów jogi, gdzie masz możliwość zgłębić jej tajniki.

Możliwy jest również wolontariat na jednej z wielu farm w Auroville. Warunki związane z godzinami pracy i możliwościami zakwaterowania są zróżnicowane, mogą też różnić się ze względu na porę roku. Najbardziej intensywny sezon to czas między Grudniem a Marcem. Wolontariusze na farmie mogą obserwować, jak wygląda hodowla oparta na ekologicznych metodach i świadomej, pełnej miłości pracy z naturą.

Nasze zioła są uprawiane na ekologicznej farmie Windarra w Auroville. Jeśli chcesz zobaczyć, jak przebiega proces hodowli lub wziąć udział w wolontariacie – daj nam znać, pomożemy go zorganizować. 🙂

Warsztaty i projekty

W Auroville możliwości uczestniczenia w warsztatach i projektach jest tak dużo, że o nudzie każdy odwiedzający może zapomnieć.

Dusze artystyczne mogą liczyć na udział w warsztatach z budowy instrumentów muzycznych, tworzenia biżuterii, a także mebli z bambusa. Jest też wiele warsztatów związanych ze sztuką i fotografią oraz tańcem.

Wśród warsztatów znajdziemy też te związane z aktywnością fizyczną, jogą oraz wspierające nasz rozwój duchowy, w tym warsztaty z medytacji.

momaayurveda ajurweda aurospirul auroville
Warsztaty pracy z bambusem

Instytut Ziemi Auroville (AVEI)

Jeśli interesuje nas ekologiczne budownictwo i architektura, możemy odwiedzić Instytut Ziemi – miejsce, w którym przy użyciu prostych maszyn możemy nauczyć się tworzyć organiczne cegły o różnym kształcie i składzie. Gdy chcemy budować na danej ziemi swój dom, takie warsztaty nauczą nas, czego potrzebujemy, by właśnie z tej ziemi stworzyć solidny i jednocześnie ekologiczny budulec.

momaayurveda ajurweda instytut ziemi auroville
Instytut Ziemi Auroville (AVEI)

W ciągu ostatnich 28 lat Instytut Ziemi stał się jednym z najważniejszych centrów rozwoju architektury naturalnej, działającym w 36 krajach. Jego celem jest promowanie i szerzenie wiedzy w zakresie tworzenia zrównoważonych środowisk mieszkalnych. Zajmuje reprezentatywne miejsce na liście UNESCO w zakresie “architektury naturalnej, konstruktywnej kultury i zrównoważonego rozwoju”.

Praca Instytutu Ziemi ma na celu ożywić tradycyjne umiejętności oraz połączyć rodzime tradycje budowania z naturalnych surowców z nowoczesną technologią. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszamy na stronę Instytutu.

Co Auroville oferuje turystom?

Auroville oferuje między innymi dużą różnorodność naturalnych terapii leczniczych i relaksacyjnych. Takich, gdzie można się zregenerować i wyzdrowieć oraz znaleźć w sobie wewnętrzny spokój i radość.

Możemy tutaj doświadczyć ajurwedyjskich masaży, reiki, lomilomi, masaży tkanek głębokich, masaży tajskich, akupunktury oraz fizjoterapii. Poza tym, jesteśmy w stanie zadbać o pielęgnację ciała również poprzez zabiegi fryzjerskie i kosmetyczne.

Wśród zabiegów jest też możliwość uczestniczenia w terapii w basenie. Watsu, Liquid Flow,  WaterDance oraz Oceanic Bodywork Aqua-Wellness (w skrócie “OBA”) to nazwy różnych modyfikacji pracy z ciałem w ciepłej wodzie (35°C). Przy poczuciu pełnej obecności i uważności, terapeuta porusza, zgina, rozciąga i masuje pływające na powierzchni ciało pacjenta, wprawiając je w stan relaksacji zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Jeśli pacjent wyrazi taką chęć, sesja może zawierać również ruchy pod powierzchnią wody (z użyciem nosowego klipsa). Ta część terapii często jest dla pacjentów niezapomnianym, bardzo przyjemnym doświadczeniem.

Wodna praca z ciałem daje możliwość budowania w pacjencie zaufania, pozwalania na odpuszczenie negatywnych emocji, poczucia zaopiekowania oraz uwalniania z ciała traumatycznych przeżyć. Więcej na temat takiej terapii w basenie znajdziesz tutaj.

Poza zabiegami, odwiedzający Auroville mają dużo możliwości spędzenia czasu aktywnie – uprawiając sport, jogę oraz pływając w basenie.

Kolejną możliwością jest odwiedzanie pawilonów tematycznych i zgłębianie w ten sposób wielu ciekawych tematów. Ludzie, którzy osiedlili się w Auroville, chcąc dzielić się kulturą kraju z którego pochodzą, stworzyli pawilony poświęcone właśnie tej tematyce.

Jeśli lubisz dobre jedzenie – Auroville jest miejscem dla Ciebie. Miejsce to zaskakuje różnorodnością dań i smaków. Znajdziemy tu zdrowe, lokalne jedzenie, ale też przysmaki z różnych zakątków świata. W Auroville jest też świetna piekarnia prowadzona przez Francuzów, którzy pieką świeże bagietki, chleby i croissanty.

Jeśli czujesz, że energia tego miejsca jest Ci bliska – zapraszamy na stronę Auroville, gdzie znajdziesz więcej szczegółów dotyczących wolontariatu i udziału w warsztatach.

Udostępnij ten wpis:

Autor

Natalia
Natalia
Od kilku lat współtworzę MOMA Ayurveda. Poszerzam swoją wiedzę o naturalnych sposobach powrotu do wewnętrznej równowagi w duchu ajurwedy i dzielę się nią z Wami. Praca z treścią, merytoryka – to mój główny zakres kompetencji. Prywatnie – mama dwójki dzieci. Dobra książka i szydełko – to to, co pozwala mi złapać oddech. Jak tylko pozwala czas, to szukam wytchnienia w górach i ukojenia w morskich falach.
Inne polecane wpisy
Produkcja spiruliny Aurospirul
Produkcja spiruliny Aurospirul

Jakość produktów, jakie trafiają do nas, jako do finalnego odbiorcy (do mnie i do Ciebie) uzależniona jest od wielu czynników. Ważne jest zadbanie o wiele szczegółów podczas całego procesu produkcji.…

Czytaj więcej »
20/02/2019