Farma spiruliny Aurospirul

Farma Windarra Aurospirul hoduje wysokiej jakości, suszoną na słońcu spirulinę od 1997 roku. Usytuowana jest w Auroville, międzynarodowym mieście w południowych Indiach, w pobliżu Oceanu Indyjskiego i Zatoki Bengalskiej. Gorący klimat i nasłonecznienie południowych Indii tworzą idealne warunki do hodowli spiruliny – można ją tutaj odnaleźć rosnącą naturalnie.

Warunki produkcji sprawdziliśmy osobiście. Spirulina jest suszona na słońcu (są tylko dwie takie farmy na świecie) co daje jej dodatkową energię i wyjątkowy smak.

Farma_spiruliny_Aurospirul_Momaspiral
Farma_spiruliny_Aurospirul_Momaspiral

Spirulina Crunchy jest hodowana przy użyciu prostych, ekologicznych metod.

Wysokiej jakości algi rosną w organicznych warunkach – bez użycia pestycydów, herbicydów i innych środków szkodliwych dla zdrowia i środowiska naturalnego.

Spirulina potrzebuje wody o dużym stężeniu substancji mineralnych i związków organicznych. Spirulina crunchy (Arthrospira Platensis) hodowana jest w wodach słodkich, dzięki czemu zawartość jodu jest znikoma w przeciwieństwie do odmiany spiruliny maxima. Oferowana przez nas spirulina jest zatem bezpieczna dla osób z chorobami endokrynologicznymi.

Farma istnieje od 1997 roku, a wieloletnie doświadczenie producenta zaowocowało powstaniem produktu najwyższej jakości. Farma posiada certyfikat organic, spełnia również standardy Fair Trade. Wszystkie produkty są regularnie badane w niezależnym laboratorium.